Septembrī norisināsies jau trešais Mūziķu labdarības skrējiens

Septembrī norisināsies jau trešais Mūziķu labdarības skrējiens

Nodibinājums "Fonds Līdzskaņa" sadarbībā ar "Radio SWH" izziņo jau trešo Mūziķu labdarības skrējienu, kas šogad notiks 14. septembrī pie Māras dīķa, Rīgā. Pasākums vienuviet pulcēs mūziķus, viņu atbalstītājus un aktīvās atpūtas cienītājus, lai aktīvi pavadītu septembra sestdienu, vienlaikus atbalstot grūtībās nonākušus mūziķus - skrējiena dalības maksa 10 eiro apmērā un pasākuma norises vietā gūtie līdzekļi nonāk "Fonda Līdzskaņa" rīcībā, tā mērķu realizēšanai.

Šī gada skrējiens veltīts tam, lai atgādinātu par mūzikas spēku un nozīmi ikviena cilvēka dzīvē. Mūzika ir kā drauga plecs - atbalsts grūtos brīžos, dzinējspējs un iedvesmas avots. Tomēr nereti tiek piemirsts, ka aiz ikvienas dziesmas stāv cilvēks, kurš šo dziesmu ir radījis un izpildījis, un ka dažkārt arī šiem cilvēkiem ir nepieciešama mūsu palīdzība. Mūziķu labdarības skrējiens ir mūsu iespēja palīdzēt mūziķiem, sniegt viņiem atbalstu un palīdzību grūtās situācijās, lai mūzika, kas iedvesmo un sniedz spēku, turpinās.

Liena Edvardsa, "Fonda Līdzskaņa" vadītāja, aicina pasākumā piedalīties ikvienu - gan aktīvos un ikgadējos skrējiena dalībniekus, gan tos atbalstītājus, kuri vēl nav sadūšojušies paši veikt skrējiena distanci:

"Pagājušā gada skrējiens bija ļoti svarīgs grūtībās nonākušu mūziķu atbalstam, jo tas ļāvis mums organizēt sociāli radošās nometnes, kuras ir īpaši būtiskas mūziķiem, kas veselības problēmu dēļ ir bijuši izolēti no radošās darbības, sniedzot ne tikai nepieciešamo atbalstu, bet arī iespēju atkal justies kā daļai no aktīvās mūzikas dzīves. Aicinu ikvienu pievienoties šī gada skrējienam, lai kopīgiem spēkiem sniegtu atbalstu tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Jūsu piedalīšanās šajā pasākumā palīdzēs mūzikai turpināt skanēt un priecēt klausītājus." 

Pērn Mūziķu labdarības skrējiens izcēla mūziķus, kuri veselības vai citu dzīves grūtību dēļ, nonākuši izolācijā. "Fonds Līdzskaņa" sadarbībā ar "Radio SWH" organizēja šo pasākumu, lai informētu sabiedrību par sociāli radošo nometņu norises un kopābūšanas nozīmīgumu, kā arī piesaistītu ziedojumus to rīkošanai. Šīs nometnes ir vērstas uz mūziķu sociālo reintegrāciju, sniedzot iespēju atsākt aktīvu radošo darbību, socializēties, un, iespējams, atgriezties uz skatuves. Pasākums ar devīzi "Pieliec plecu!" ne tikai saliedēja, bet arī parādīja, cik svarīga ir atbalsta sniegšana mūzikas radītājiem, kas ir mūsu kultūras neatņemama daļa.

Pasākumā plānotas dažādas aktivitātes, tostarp mūsu draugu - "Fonda Līdzskaņa" atbalstītāju - koncerts. Ikviens skrējiena dalībnieks par savu ieguldījumu saņems piemiņas medaļu. Aktivitātēs pirms skrējiena un pašā skrējienā organizatori sola dažādus izaicinājumus, kuru pievarēšana tiks atalgota arī ar citiem "labumiem" - skrējiena atbalstītāju pārsteiguma balvām.

Aicinām ikvienu jau šobrīd reģistrēt savu dalību skrējienā pret 10 eiro ziedojumu: ej.uz/piedalīšos

Papildus iepriekš minētajam "Radio SWH" regulāri ziņos par pasākuma gaitu, runās par to, kā mūzika var palīdzēt sabiedrībai, par veidiem, kā sabiedrība var iesaistīties, palīdzēt un atbalstīt grūtībās nonākušos Latvijas mūziķus.

Piedalies Mūziķu labdarības skrējienā, lai mūzika, kas mūs iedvesmo, turpinās!

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums