Fonda jaunumi

KLUSĒŠANA

KLUSĒŠANA

14.07.2022 • Fonda jaunumi

Kāpēc mūziķi nerunā par mentālajām problēmām?

Lasīt vairāk
UZMANĪBAS NOTURĪBA

UZMANĪBAS NOTURĪBA

01.07.2022 • Fonda jaunumi

Pēdējā gada laikā vairs nespēju pabeigt projektus laikā.
Esmu producents un ikdienā strādāju ar vairākiem mūziķiem un viņu mūziku. Jau vairāk kā 10 gadus ik dienas dzīvoju pēc konkrēta grafika – ceļos 6 no rīta, ja vien iepriekšējā dienā nav bijis koncerts. Pēc rīta skrējiena svaigā gaisā, no 8 rītā līdz 12 dienā aktīvi daru darbus. Pēc pusdienām atkal 4 stundas strādāju. Līdz šim nekad nebiju kavējis projektu termiņus, kā arī nenācās domāt attaisnojumus, kādēļ kaut kas nav paveikts kārtīgi. Tomēr nu jau gandrīz pusotru gadu vairs nesanāk ievērot paša izveidoto grafiku – guļu līdz 11 rītā, vakaros nevaru aizmigt. Kad cenšos koncentrēties darbam, uzmanība novēršas pat pie mazākajiem sīkumiem – no ielas skan mūzika, uz galda glāzē šūpojas ūdens un līdzīgi. Kolēģi man saka, ka esmu pasācis runājot knibināt pirkstus un ar pildspalvu sist pa galdu, agrāk man neviens to nebija teicis.

(Producents, 56 gadi)

Lasīt vairāk
ESMU DZIMUMNEITRĀLA PERSONA

ESMU DZIMUMNEITRĀLA PERSONA

27.06.2022 • Fonda jaunumi

Par ne visai ierastu psiholoģisku problēmu stāsta Latvijā zināma dziesmu tekstu un mūzikas autore:

Labdien! Šoreiz vēlos palikt anonīma persona. Jūs manus tekstus un mūziku noteikti esat dzirdējuši citu mūziķu izpildījumā, jo ikdienā rakstu vārdus un mūziku dažādiem izpildītājiem. Es neslēpju, ka esmu dzimumneitrāla persona – neesmu ne sieviete, ne vīrietis. Man ir ļoti žēl, ka latviski man nav iespējas izteikties tā, lai sevi neieliktu kādā no dzimumiem, bet ne par to ir šis stāsts. Lai arī ikdienā es neesmu redzama uz skatuves publikas priekšā, joprojām manā darbā un dzīvē ir nepieciešams, lai cilvēki mani uztvertu nopietni. Tas, ka esmu dzimumneitrāla persona, nemaina to, ka es esmu laba savā darbā un spēju izdarīt visu, kas nepieciešams. Bieži saskaros ar gadījumiem, kad man liek izvēlēties – esmu sieviete vai vīrietis, sākot no apģērba, līdz pat vārdam un uzrunas formai. Nemaz nerunāsim par pārmetumiem, ka man nepieciešams nodibināt attiecības, lai es kaut ko šajā dzīvē būtu sasniegusi. Kā man rīkoties situācijās, kad sastopos ar šādiem pārmetumiem? Kā tikt galā ar emocionālo slogu, kas rodas no sabiedrības nosodījuma?

Lasīt vairāk
BŪŪ: “Gandrīz visiem māksliniekiem, ieskaitot mani, ļoti noderētu regulāras psihoterapeita vizītes.”

BŪŪ: “Gandrīz visiem māksliniekiem, ieskaitot mani, ļoti noderētu regulāras psihoterapeita vizītes.”

17.06.2022 • Fonda jaunumi

Intervijā nodibinājumam “Fonds Līdzskaņa” par savām psiholoģiskajām problēmām, par to, kā ar tām cīnīties un kas varētu palīdzēt, stāsta viena no jaunās paaudzes populārākajām mūziķēm Latvijā - Būū.

Lasīt vairāk
Aptaujas par mūziķu mentālo stāvokli rezultāti ir satraucoši

Aptaujas par mūziķu mentālo stāvokli rezultāti ir satraucoši

14.06.2022 • Fonda jaunumi

Jūnijā ir apkopoti nodibinājuma "Fonds Līdzskaņa" veiktās mūziķu aptaujas rezultāti par radošās profesijas pārstāvju psiholoģisko stāvokli un mentālo veselību. Kā atzīst "Fonda Līdzskaņa" valdes priekšsēdētāja un Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektore Liena Grīna, tad aptaujas rezultāti ir satraucoši.

Lasīt vairāk
AIZKAITINĀTĪBA

AIZKAITINĀTĪBA

08.06.2022 • Fonda jaunumi

Par beidzamajā laikā parādījušos paaugstinātu aizkaitinātību mums stāsta Latvijā zināma operdziedātāja, tomēr vēloties šajā gadījumā palikt anonīma:

Kopš bērnības esmu bijusi ļoti mierīga, un šķiet, ka nekas nevar mani sadusmot. Arī stresa situācijās parasti biju tā, kura saglabāja mieru. Tomēr pēdējā laikā mani ir ļoti viegli aizkaitināt, pat klausītāji, kuri koncertā bieži lieto telefonu, manī izraisa dusmas, un tās ir grūti kontrolēt. Man tas ir ļoti neraksturīgi, tādēļ vēlos saprast, kas to izraisa. Pēdējos mēnešus guļu ļoti labi, sportoju, un pat “izlādējos”, ejot uz boksu, tomēr šķietami nekas nepalīdz būt mierīgai un “neuzvilkties” par sīkumiem.

Lasīt vairāk
Aicinām noskatīties filmu “Hekabes jautājums” un ziedot “Ūdrīša zaļajai oāzei”

Aicinām noskatīties filmu “Hekabes jautājums” un ziedot “Ūdrīša zaļajai oāzei”

06.06.2022 • Fonda jaunumi

Tikai nedēļu, no 6. līdz 12. jūnijam, LMT Viedtelevīzijas repertuārā iekļauta un bez maksas skatāma maija vidū pirmizrādi piedzīvojusī režisoru Pētera Krilova un Ivetas Budrevičas dokumentālā filma "Hekabes jautājums", kuras galvenie varoņi ir mūziķi Rolands Ūdris un Ilona Balode-Ūdre, sociālā darbiniece Hanuka Lorengela, slimnīcas kapelāne Dana Kalniņa-Zaķe, aktieri Daiga Kažociņa un Kaspars Zvīgulis.

Lasīt vairāk
IZDEGŠANA

IZDEGŠANA

03.06.2022 • Fonda jaunumi

Savu stāstu mums uzticēja Latvijā zināmas grupas ģitārists un dziedātājs (32 gadi), tomēr šajā gadījumā vēloties palikt anonīms:

- Covid-19 pandēmijas laikā koncerti nenotika, un biju jau atradis citus peļņas veidus. Tomēr kopš gada sākuma, kad sākām atgriezties aktīvā kultūras dzīvē, esmu kļuvis ļoti aktīvs un atgriezies uz skatuves. Lai arī visu Covid-19 laiku mājās sportoju un piekopu veselīgu dzīvesveidu, jūtu, ka pēdējos divus mēnešus man vairs nav spēka ne koncertiem, ne sportam... Ik reizi, kad jādodas uz koncertu (un tas taču iepriekš bija kaut kas tāds, kas vienmēr sagādāja prieku), cenšos izdomāt attaisnojumus, lai varētu palikt gultā. Nav vēlmes ne ierastajām nodarbēm, ne kam jaunam, lai arī visu mūžu esmu bijis ļoti aktīvs un centies atrast jaunus izaicinājumus. Pēdējā mēneša laikā ļoti bieži saaukstējos un slikti guļu. Baidos, ka, strauji atgriežoties darbos, mani ir piemeklējis izdegšanas sindroms. Vai tā varētu būt? Kā ar to cīnīties?

Lasīt vairāk
Psiholoģe Liene Grantiņa: "Mentālā veselība tik vienkārši neatgriežas "pirmskrīzes" stāvoklī."

Psiholoģe Liene Grantiņa: "Mentālā veselība tik vienkārši neatgriežas "pirmskrīzes" stāvoklī."

01.06.2022 • Fonda jaunumi

Liene Grantiņa ir klīniskā un veselības psiholoģe ar vairāk nekā desmit gadu darba pieredzi, palīdzot cilvēkiem tikt galā ar mentālās un psiholoģiskās veselības problēmām. Viņas rūpju lokā ir gan bērni, gan pieaugušie. Un starp tiem cilvēkiem, kam palīdzēts, ir arī daudzi radošo profesiju pārstāvji.

Lasīt vairāk
Nevajag izlikties, BET BŪS LABI!

Nevajag izlikties, BET BŪS LABI!

20.05.2022 • Fonda jaunumi

Maijs ir Mentālās veselības mēnesis, kurā atklāti runājam par problēmām, kas tieši skar mūsu dzīves. Radošie ļaudis – mūziķi, mākslinieki, literāti – ļoti bieži saasināti uztver norises gan personīgajā dzīvē, gan sabiedrībā, pārlieku emocionāli reaģē uz notikumiem, un bieži paši iedzīvojas mentālajās problēmās. Tāpēc “Fonds Līdzskaņa” uzsāk atbalsta kampaņu mūziķiem, kuri gan pandēmijas, gan kara Ukrainā, gan citu iemeslu dēļ saskārušies ar mentālās veselības sarežģījumiem. Kampaņas noslēgumā – 2022. gada 17. septembrī – Rīgā tiks organizēts Mūziķu labdarības skrējiens ar vadošo Latvijas mūziķu, radiostaciju un mediju piedalīšanos, lai vāktu līdzekļus grūtībās nonākušu mūziķu atbalstam, nodrošinot viņiem psiholoģisko atbalstu.

Lasīt vairāk
Aicinām ziedot Ūdrīša “zaļajai oāzei”

Aicinām ziedot Ūdrīša “zaļajai oāzei”

16.05.2022 • Fonda jaunumi

Ar labdarības seansu rīt, 17. maijā, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos režisoru Pētera Krilova un Ivetas Budrevičas dokumentālā filma "Hekabes jautājums", kuras galvenie varoņi ir mūziķi Rolands Ūdris un Ilona Balode-Ūdre, sociālā darbiniece Hanuka Lorengela, slimnīcas kapelāne Dana Kalniņa-Zaķe, aktieri Daiga Kažociņa un Kaspars Zvīgulis.

Lasīt vairāk
Rakstu sērija "Cilvēks Cilvēkam". Arnis Mednis: “Esmu rosīgais fantazētājs. Es visu laiku kaut ko izgudroju...”

Rakstu sērija "Cilvēks Cilvēkam". Arnis Mednis: “Esmu rosīgais fantazētājs. Es visu laiku kaut ko izgudroju...”

05.05.2022 • Fonda jaunumi

Arnis Mednis ir iekarojis gan Eirovīzijas, gan Latvijas, gan arī Dānijas skatuves. Agrāk uzstājās kopā ar grupu “Odis”, bet tagad pievērsies savas mūzikas veidošanai. Parādoties uz skatuves jau 80. gadu beigās, Arnis no tās nav nogājis līdz pat šodienai. Šķiet, viņu nevar apturēt pilnīgi nekas! Pat pirms 10 gadiem piedzīvotais insults, kas atņēma kustības visai kreisajai ķermeņa pusei, Arnim nav atņēmis vēlmi radīt, izpildīt un doties uz priekšu pa savu muzikālo ceļu.

Lasīt vairāk
“Grupu kreklu diena” pulcē mūziķus un fanus

“Grupu kreklu diena” pulcē mūziķus un fanus

30.08.2021 • Fonda jaunumi

“Grupu kreklu dienā 2021”, kas, sadarbojoties nodibinājumam “Fonds Līdzskaņa” un Latvijas Radio, šogad notika 27. augustā, piedalījušies vairāk nekā 25 mūziķi un grupas, ziedojot akcijai savus unikālos T-kreklus un citus suvenīrus. Šī gada akcijas norises laikā "Fonda Līdzskaņa" darbības mērķu realizēšanai saziedoti 1093 EUR.

Lasīt vairāk
Grupu kreklu dienā aicina atbalstīt mūziķus

Grupu kreklu dienā aicina atbalstīt mūziķus

13.08.2021 • Fonda jaunumi

27. augustā Latvijā noritēs Grupu kreklu diena, aicinot iedzīvotājus publiski godāt savus iemīļotos mūziķus un ziedot līdzekļus grūtībās nonākušo mākslinieku atbalstam. Jau tradicionāli augusta pēdējā piektdienā ikviens tiek aicināts uzvilkt T-kreklu ar mīļāko grupu vai mūziķi, sociālajos tīklos publicējot savu fotogrāfiju kopā ar uzmundrinājuma vārdiem māksliniekiem. Šogad, atbalstot ziedojumu vākšanu, oriģinālu kreklu dizainu izstrādājušas Latvijas Radio sešu kanālu ētera personības – mūziķi Ingus Ulmanis, Antra Stafecka, Edgars Raginskis, Andrejs Volkovs, rolands če, Roberts Gobziņš. Kreklus pret ziedojumu varēs iegūt mājaslapā lidzskana.lv. Grupu kreklu dienu organizē Latvijas Radio, sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Līdzskaņa”.

Lasīt vairāk
Rakstu sērija "Cilvēks Cilvēkam". Sondra un Rihards Zaļupes: Ir vajadzīgs pietupiens, lai palēktos

Rakstu sērija "Cilvēks Cilvēkam". Sondra un Rihards Zaļupes: Ir vajadzīgs pietupiens, lai palēktos

12.10.2020 • Fonda jaunumi

Mums katram ir sava nasta, ko nest. Varētu šķist, ka kādam tā ir vieglāka un kādam smagāka, bet mūzikas producente Sondra Zaļupe uz to raugās no cita skatu punkta.

Lasīt vairāk
"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums