Aicinām noskatīties filmu “Hekabes jautājums” un ziedot “Ūdrīša zaļajai oāzei”

Aicinām noskatīties filmu “Hekabes jautājums” un ziedot “Ūdrīša zaļajai oāzei”
Foto: Aigars Jansons

Tikai nedēļu, no 6. līdz 12. jūnijam, LMT Viedtelevīzijas repertuārā iekļauta un bez maksas skatāma maija vidū pirmizrādi piedzīvojusī režisoru Pētera Krilova un Ivetas Budrevičas dokumentālā filma "Hekabes jautājums", kuras galvenie varoņi ir mūziķi Rolands Ūdris un Ilona Balode-Ūdre, sociālā darbiniece Hanuka Lorengela, slimnīcas kapelāne Dana Kalniņa-Zaķe, aktieri Daiga Kažociņa un Kaspars Zvīgulis.

Viens no filmas centrālajiem stāstiem vēsta par mūziķiem Rolandu Ūdri un Ilonu Balodi-Ūdri, kuriem nākas dzīvi būvēt no jauna pēc Ūdrīša nokļūšanas smagā avārijā. 

Režisors Pēteris Krilovs stāsta: "Iesākot dokumentālās filmas "Hekabes jautājums" projektu, nenojautām, kurā virzienā tas augs, sazarosies un iegūs savu formu. Mūziķi Ilona un Rolands bija galvenais stumbrs, Ilonas neiedomājamais optimisms trieca šo personīgo stāstu uz priekšu arī negaidītos pagriezienos. Vāciete Hanuka pielika savu filmas stāsta daļu ar stipru un apjēgtu sociālas misijas apziņu, kuru vislabāk var saskatīt viņas zīmējumos, tekstos un ar prostitūciju saistītu sieviešu likteņos. Daiga Kažociņa kādreiz teātrī spēlēja Dostojevska tēlu – pazemoto prostitūtu Soņu, Kaspars Zvīgulis izrādē bija Raskoļņikovs, un viņi abi filmā pārņem aktieru stāstu par līdzjūtību iedomātam tēlam. Tas pats skan arī Hamleta jautājumā: " … kas viņam Hekabe un kas viņš tai?" Un tad filmas ideju ar profesionālu apjēgu un garīgās aprūpes pieredzi kopā savāc Dana Kalniņa-Zaķe. Viņa arī saka – līdzjūtības kustība cilvēku dvēselēs ir ļoti sens, grūts un katru reizi no jauna darāms darbs."

Filmu "Hekabes jautājums" skaties LMT Viedtelevīzijā: viedtelevizija.lv/skaties/hekabes-jautajums

Ziedot "Ūdrīša zaļajai oāzei" iespējams šeit. Mērķziedojums pilnā apmērā tiks novirzīts Ūdru-Baložu ģimenes vasaras mājas atjaunošanai. "Fonda Līdzskaņa" administratīvās izmaksas netiek segtas no ziedojumiem.

Vairāk par filmu lasi: www.lidzskana.lv/aktualitates/fonda-jaunumi/aicinam-ziedot-udrisa-zalajai-oazei-112

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums