"Fonds Līdzskaņa" izdod sociāli radošajā nometnē radītu dziesmu "Es gribu būt viens"

"Fonds Līdzskaņa" izdod sociāli radošajā nometnē radītu dziesmu "Es gribu būt viens"

Šī gada augustā norisinājās nodibinājuma "Fonds Līdzskaņa" sociāli radošā nometne mūziķiem, kuras laikā Latvijā zināmi mūziķi divu dienu garumā sacerēja jaunas, kopīgi radītas dziesmas. Viena no tām – "Es gribu būt viens" – šodien, 19. septembrī, piedzīvo pirmatskaņojumu "Radio SWH" un jau tagad ir pieejama klausītājiem visos straumēšanas servisos.

Dziesmas autori un izpildītāji ir mūziķi Jānis Niedra, Baiba Ozoliņa, Arturas Burke, Kaspars Ansons un Ingars Viļums. Savukārt platformā "Youtube" ikviens interesents var noskatīties dziesmas videoklipu, kas radīts video studijā LATER, sadarbībā ar Rihardu Gēci un Kristiānu Riekstiņu, radīšanas procesā piesaistot mākslīgā intelekta (AI) rīkus.

"Dziesma "Es gribu būt viens" vairāk ir jāsaprot kā "es gribu būt pats"," stāsta viens no dziesmas autoriem un tās producents Kaspars Ansons. "Mums katram dzīvē var rasties problēmas, un tu mēģini, tēlaini izsakoties, lavierēt starp tām. Šīs problēmas ir kā zilonis telpā, par kuru neviens nerunā. Un "ziloņa telpā" dēļ īsti vairs neesi tu pats. Kā mēs zinām, daudzi cilvēki sabiedrībā smaida un ir ļoti priecīgi, bet tad mēs pēkšņi uzzinām traģiskas ziņas. Piemēram, Avicii izdarījis pašnāvību, bet viņš taču bija tik populārs dīdžejs, un visi viņu mīlēja."

Savukārt par "Fonda Līdzskaņa" nozīmi Kaspars Ansons saka: "Mūziķu, kuri strādā izklaides biznesā, pienākums ir būt mazliet "klaunam", vai būt "vienmēr jautram"... Tas laika gaitā izveidojies gluži kā ieradums. Un sabiedrība nemaz neredz, kāda patiesībā ir tā vai cita mūziķa dzīve. Dzīve, kurā mūziķis, iespējams, ir ļoti vientuļš. Un šajā gadījumā tas "zilonis" ir kāda nopietna problēma – veselība, veģetatīvā distonija, varbūt kādam arī alkohols... Tāpēc mūziķis ir lielā stresā par savu "pienākumu" vienmēr būt pozitīvajam paraugam. Es sev apkārt redzu daudzus mūziķus, kas cieš no tā," uzskata Kaspars Ansons. "Tā nasta, kas tev jānes, ir "zilonis istabā", ko mēs neredzam vai nevēlamies redzēt. Jo tas "netirgojas" labi, tas nav pārdodams, bet mums nepieciešams superpozitīvais "klauns" uz skatuves. Un šeit es redzu "Fonda Līdzskaņa" vietu, redzu to atbalsta plecu mūziķim, lai tiktu galā ar problēmām, palīdzētu tās risināt."

Lai mūziķu radošās nometnes turpinātos, šī gada 8. oktobrī nodibinājums "Fonds Līdzskaņa" un "Radio SWH" organizē labdarības skrējienu "Pieliec plecu!". Šis būs jau otrais "Fonda Līdzskaņa" organizētais "Mūziķu skrējiens", un, tāpat kā pērn, arī šogad tas risināsies Rīgā pie Māras dīķa, piedaloties Latvijā zināmiem mūziķiem, "Radio SWH" komandai un citiem radošās nozares pārstāvjiem.

Šogad kampaņas "Pieliec plecu!" laikā tiek vākti ziedojumi veselības un citās grūtībās nonākušu mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai, lai palīdzētu mūziķiem atkal iekļauties sabiedrībā un atgriezties uz skatuves.

Aicinām ikvienu – lielu vai mazu – pret ziedojumu 10 eiro apmērā reģistrēties skrējienam un sniegt savu atbalstu grūtībās nonākušo mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai. Skrējienā ir iespējams izvēlēties 1,3 km (1 aplis) distanci vai 5,2 km (4 apļi) distanci. Jebkuru no distancēm ir iespējams skriet, nūjot vai iet.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums