Valters Frīdenbergs

Valters Frīdenbergs
LETA

Valters Frīdenbergs (miris 17.10.2018.) - mūziķis, grupu “Dzeguzīte”, “Putnu Balle”, “Tumsa” un dueta “Valters un Kaža” dalībnieks.

2016. gadā, veicot veselības pārbaudes, saņēma ziņu, kas stindzina ikvienu – vēzis. Dzīve sagriezās kājām gaisā, bet Valters nepadevās. Tika veikta operācija un trīs ķīmijterapijas kursi. Rezultāti bija labi, un nezuda cerība, ka slimību izdosies uzveikt. Diemžēl 2017. gada vasarā slimība atgriezās. Tika atklātas metastāzes limfvados, un saslimšana strauji progresēja, ārstiem liekot pieņemt lēmumu par ķīmijterapijas atsākšanu. Tika izieti vēl pieci ķīmijterapijas kursi. Ar Latvijā pieejamajām ārstēšanas metodēm un medikamentiem izdevās tikai stabilizēt esošo situāciju, bet vēža šūnas ārstēšanai nepadevās.

Turpināt cīņu par Valtera dzīvību uzņēmās Šaritē klīnika Vācijā. Pēc Valtera vēršanās pie līdzcilvēkiem tika uzsākta ziedojumu vākšanas kampaņa, jo tikai ārstēšanas pirmajam posmam, kas ietver specifisku diagnostiku un sākotnējo terapiju, bija nepieciešami 17 500 eiro.

Arī “Fonds Līdzskaņa” iesaistījās ziedojumu vākšanā, lai Valters iespējami ātri varētu uzsākt ārstēšanos Vācijas klīnikā: https://www.lidzskana.lv/aktualitates/stasti/atbalsts-valteram-fridenbergam-cina-ar-vezi-21

Diemžēl, neskatoties uz ilgo un neatlaidīgo cīņu, kā arī līdzcilvēku atsaucību, 2018. gada 17. oktobrī Valters cīņu vēzim zaudēja.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums