Sondra Zaļupe

Sondra Zaļupe
Personīgais arhīvs

Sondra ir mūzikas producente, biedrības “Soli priekšā melanomai” dibinātāja, mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedre. Vadījusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sabiedriskās attiecībās un mārketingu, atbalstījusi un veicinājusi vokālās grupas “Latvian Voices” radošās gaitas un dzīvesbiedra, mūziķa Riharda Zaļupes radošos projektus.

2018. gada sākumā Sondra saņēma šokējošas ziņas: ādas audzējs – melanoma – ir izplatījies vēdera un muguras ādā. Sondras dzīvību var glābt jaunākās paaudzes medikamenti, kuru izmaksas bija 81 887 eiro.

Pavisam neilgi pirms mazulītes piedzimšanas Sondra pamanīja izmaiņas kādai dzimumzīmītei uz rokas. Ārsts nozīmēja operāciju uzreiz pēc dzemdībām. Pēcoperācijas rezultāti diemžēl apstiprināja ļaundabīgu ādas audzēju – melanomu.

Tika veikta atkārtota operācija, lai izņemtu apkārtējos audzēja skartos audus, nozīmētas regulāras ikmēneša ārsta apskates. Viss bija labi, līdz 2018. gada janvārī Sondru piemeklēja spēcīgas sāpes vēderā. Nonākot slimnīcā, pēc veiktajiem izmeklējumiem tika konstatēta audzēja izplatība vēdera un muguras ādā.

Sondrai vairākas reizes nācās vākt ziedojumus, jo viņas ārstēšanai bija nepieciešamas zāles, kuras vēl netika kompensētas. Ar diviem koncertiem, kuri tika rīkoti ziedojumu vākšanai melanomas pacientu ārstēšanai Sondra Zaļupe kopa ar draugiem un domubiedriem spēja pievērst sabiedrības uzmanību problēmām melanomas ārstēšanā mūsu valstī.

“Fonds Līdzskaņa”, pateicoties ziedotājiem, joprojām ir blakus Sondrai un Rihardam gatavībā sniegt atbalstu, ja tas būs nepieciešams. 2019. gadā “Fonds Līdzskaņa” ir veicis transporta un uzturēšanās izdevumu apmaksu, lai Sondra varētu doties uz Šaritē klīniku Berlīnē, kur tiktos ar vācu speciālistiem un saņemtu viņu rekomendācijas sekmīgai tālākai ārstniecībai.

Par to, kā klājas Sondrai, Emīlijai un Rihardam, lasi “Cilvēks cilvēkam” rakstā: https://www.lidzskana.lv/aktualitates/stasti/rakstu-serija-cilveks-cilvekam-sondra-un-rihards-zalupes-ir-vajadzigs-pietupiens-lai-palektos-95

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums