Aicinām piedalīties Mūziķu labdarības skrējienā, tādējādi palīdzot organizēt mūziķu sociāli radošās nometnes

Aicinām piedalīties Mūziķu labdarības skrējienā, tādējādi palīdzot organizēt mūziķu sociāli radošās nometnes

Šī gada 8. oktobrī, Rīgā, pie Māras dīķa notiks jau otrais nodibinājuma "Fonds Līdzskaņa" organizētais Mūziķu labdarības skrējiens "Pieliec plecu!". Aicinām skriešanas entuziastus, mūziķus, mūzikas cienītājus un atbalstītājus pieteikties skrējienam, kas šogad tiek organizēts sadarbībā ar "Radio SWH". Kampaņā pirms skrējiena un skrējiena laikā tiek vākti līdzekļi sociāli radošo nometņu organizēšanai, lai palīdzētu mūziķiem, kuri veselības problēmu vai citu grūtību dēļ nespēj pilnvērtīgi iesaistīties mūzikas nozares vai sabiedriskās aktivitātēs, atkal iekļauties sabiedrībā un atgriezties uz skatuves.

Pasākums notiks 2023. gada 8. oktobrī, Rīgā, pie Māras dīķa. Ierašanās un reģistrācija no plkst. 10.30. Skrējienā aicināts piedalīties ikviens – skrienot, nūjojot vai soļojot. Būs pieejamas divas distances: standarta distance 5,2 km kopgarumā (4 apļi apkārt Māras dīķim), kā arī īsākā distance – 1,3 km (viens aplis). Skrējiena laikā dalībniekus un skatītājus uzmundrinās dīdžejs Artis Volfs, bet pēc skrējiena ar muzikāliem priekšnesumiem visus pasākuma dalībniekus un apmeklētājus priecēs "Fonda Līdzskaņa" mūziķi un viņu draugi.

Reģistrēties skrējienam var jau tagad - mājaslapā lidzskaņa.lv, sadaļā “Veikals” pret ziedojumu 10 eiro apmērā vai arī pasākuma norises vietā, 15 eiro ziedojumu iemetot ziedojuma kastītē. Visi savāktie ziedojumi tiks izlietoti palīdzības sniegšanai mūziķiem – sociāli radošo nometņu organizēšanai.

Šī gada 8. un 9. augustā norisinājās jau ceturtā nodibinājuma "Fonds Līdzskaņa" sociāli radošā nometne, kas pulcēja vairāk nekā 30 mūziķus, lai kopā radītu jaunas dziesmas un iejustos radošajā atmosfērā. Sociāli radošajās nometnēs piedalās "Fonda Līdzskaņa" palīdzību saņēmušie un nozarē aktīvie mūziķi. Nodibinājuma "Fonds Līdzskaņa" valdes priekšsēdētāja Liena Edvardsa nometnes būtību un sūtību skaidro šādi: "Ja jāsaka pavisam īsi un pat zināmā mērā "oficiāli", tad "Fonda Līdzskaņa" organizētās sociāli radošās nometnes ir palīdzība tiem mūziķiem, kuri grūtos dzīves posmos ir "izkrituši" no mūzikas aprites. Palīdzība tādā ziņā, ka palīdz atkal socializēties, satikties ar kolēģiem, mazākā vai lielākā apmērā piedalīties organizētajās aktivitātes, kā arī atgriezties mūzikas radīšanas un spēlēšanas priekā ar citu savu kolēģu palīdzību. Bet mēs visi – mūzikas baudītāji – esam ieguvēji no tā, ka šie mūziķi atgūst savu radošo dzirksti un pašapziņu, tādējādi iepriecinot mūs visus ar savu talantu un meistarību mūzikā".

Palīdzību no "Fonda Līdzskaņa" savulaik saņēmis arī grupas "Eolika" solists Dainis Dobelnieks, kurš šogad pirmo reizi piedalījās sociāli radošajā nometnē.

""Fonds Līdzskaņa" ir nozīmīgs gan manā, gan, esmu pārliecināts, arī citu mūziķu, kam bijusi nepieciešama palīdzība, dzīvē. Tāpēc paldies par palīdzību man ļoti, ļoti sāpīgā dzīves mirklī, paldies par atbalstu, lai es atkal varētu iet publikas priekšā, būt uz skatuves, darīt darbu, kas man patīk," saka Dainis Dobelnieks. 

Mājaslapā lidzskana.lv atrodama sīkāka informācija gan par otro Mūziķu labdarības skrējienu "Pieliec plecu!", gan par labdarības kampaņu grūtībās nonākušu mūziķu atbalstam. Kampaņas laikā tiek publicēti gan kampaņas informatīvie materiāli, gan mūziķu pieredzes stāsti un ekspertu vērtējumi, gan, protams, iespēja reģistrēties noslēguma pasākumam – Mūziķu labdarības skrējienam – veicot mērķziedojumu. "Fonds Līdzskaņa" aicina visus sportot gribētājus, mūzikas fanus un aktīvos cilvēkus neatlikt pieteikšanos skrējienam uz beidzamo brīdi un pieteikties dalībai skrējienā jau šobrīd.

Noklausies ar kādām emocijām uz ceturto "Fonda Līdzskaņa" organizēto mūziķu sociāli radošo nometni atskatās Dainis Dobelnieks:

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums